Lipcowe spotkania Towarzystwa Przyjaciół Orłowa

Koncert Bernarda Dornowskiego – przeboje Czerwonych Gitar 

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa z przykrością zawiadamia, że na wniosek artystów dzisiejszy plenerowy koncert przebojów Czerwonych Gitar został odwołany i przełożony na nowy termin, w czwartek 29 lipca o godz. 18.00. Koncert ten będzie wzbogacony spotkaniem i rozmową z Bernardem Dornowskim o historii polskiego big-bitu, Niebiesko-Czarnych, Pięciolinii i Czerwonych Gitar, zespołów w których znakomity weteran rocka występował od 1962 roku. Przepraszamy i zapraszamy za 3 tygodnie do Orłowa!

Wstęp wolny!

 

LETNI KURS QIGONG „Lecący Żuraw” w Orłowie

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza na ćwiczenia LETNIEGO KURSU QIGONG stylu „Lecący Żuraw”.  To zestaw starochińskich ćwiczeń prozdrowotnych, nakierowanych na wzbudzanie i harmonizowanie energii w ciele człowieka. Sprzyjają temu powolne, miękkie i płynne ruchy, inspirowane lotem żurawia, które są łatwe, dostosowane do możliwości każdego. Ćwiczenia otwierają kanały i punkty energetyczne, uelastyczniają stawy i całe ciało.

Zajęcia odbywają się cotygodniowo w czwartek lub w piątek na dziedzińcu przy Zespole Sztuk Plastycznych przy ulicy Orłowskiej 39 w godzinach 18.00-19.00 w dniach: 25 czerwca, 1, 16, 22, 29 lipca oraz 5, 12, 26 sierpnia (8 lipca i 19 sierpnia ćwiczeń nie będzie).

Na ćwiczenia zapraszamy również seniorów. Zajęcia poprowadzi instruktor QIGONG stylu „Lecący Żuraw” MARIA SOŁTYSIK. Wstęp wolny.

Koncert Bernarda Dornowskiego – przeboje Czerwonych Gitar KONCERT PRZEŁOŻONY

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa i Tawerna Orłowska zapraszają na pierwszy letni KONCERT PRZEBOJÓW CZERWONYCH GITAR w wykonaniu BERNARDA DORNOWSKIEGO, członka założyciela legendarnego zespołu i BOGUSŁAWA OLSZONOWICZA, członka zespołu Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary. Obaj muzycy urodzili się w Orłowie i mieszkali tu w latach młodości. Zespół Bernarda Dornowskiego od lat wykonuje niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego w oryginalnych aranżacjach prawdziwych Czerwonych Gitar. Koncert odbędzie się na tarasie przy Domku Żeromskiego, w pobliżu skansenu rybackiego w czwartek 8 lipca o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Zwiedzanie Domku Żeromskiego w Orłowie codziennie

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do zwiedzania ekspozycji muzealnej w Domku Żeromskiego (wejście od ul. Zacisznej) w lipcu i sierpniu codziennie, w godz. 11.00 -16.00. Wstęp wolny. Zwiedzanie i spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym: maseczka, dystans, dezynfekcja.

Spacer przyrodniczo-historyczny w Kolibkach

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza na spacer przyrodniczo-historyczny w Kolibkach z przewodnikami: MAŁGORZATĄ EWERT, absolwentką Zielarstwa i Terapii Roślinnych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i SŁAWOMIREM KITOWSKIM, autorem książek historycznych i krajobrazowych poświęconych Gdyni, znawcą dziejów Gdyni i Orłowa. Poznamy florę ziołową na terenie parku dworskiego w Kolibkach i historię tego miejsca. Zbiórka w sobotę 26 czerwca 2021 o godz. 13.00 pod zabytkową stajnią, czas spaceru 1,5 godz. Trasa: tereny zielone wokół zabytkowej zabudowy zespołu dworsko-parkowego Kolibki, płyta Witolda Kukowskiego, aleja grabowa, wysepka między jezdniami al. Zwycięstwa, z przedwojennym cmentarzem i obrysem fundamentów kościółka św. Józefa. Wstęp wolny. Na kolejny spacer przyrodniczo-historyczny zapraszamy w sobotę 17 lipca o godz.10.00, szczegóły w następnym Ratuszu.